Co je akce s názvem Sensation White?

Hudební festivaly nejsou v České republice rozhodně ničím neobvyklým. Právě naopak. Žije zde velké procento milovníků hudby, hlavně potom mezi mladšími generacemi. A právě pro ně je pravidelně pořádána řada akcí různých žánrů. A jednou z takových akcí je i festival Sensation White. Jde o poměrně unikátní počin, a to například proto, že kořeny má tento festival v Nizozemsku, ale svou odnož měl i u nás. Uskutečnil se zde hned dvakrát a musíme říci, že byl spojený velkým úspěchem. To jasně potvrzuje právě naše slova o tom, že hudební festivaly mají své fanoušky.

Jaký hudební styl dominoval?

I to je třeba říci, jelikož je to pro akci s názvem Sensation White velmi důležité. Zajímavostí je rozhodně to, že se daný festival v minulosti rozdělil na dvě části, a to s názvem Black a právě na název Sensation White. Ten je považován za známý festival elektronické hudby. Ta je dlouhodobě na vzestupu a má dnes celou řadu fanoušků. Samozřejmě do tohoto segmentu lze zařadit mnoho různých hudebních stylů. A mnohdy i samotní DJs se nedrží jenom jednoho, jelikož zkouší mnohé experimenty. Pokud ale přece jenom máme konkrétní hudební styly jasně zmínit, tak musíme říci, že se jedná o dvojici těch, kterými je house a také trance. Oproti tomu černá varianta festivalu je zaměřena spíše na tvrdší odnože dané hudby.

Něco zcela netradičního

Opomenout určitě nelze to, že Sensation White je festivalem, který můžeme označit za zcela netradiční. Proč? Je to dáno třeba tím, že byl spojený s řadou kostýmů, dokonale byl spojený s bílou barvou, a pokud jde o celkový dojem, tak ten nebyl spojován jenom se samotnou hudbou, jelikož ohromila i řada věcí okolo. I proto měl festival stoupající tendenci, pokud jde o návštěvnost. To potvrdil třeba hned druhý ročník, který byl podstatně úspěšnější, pokud ho porovnáme s ročníkem číslo jedna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *